Gama Asansör Zirveye Taşır..

Asansör modernizasyonu nasıl?

Asansör modernizasyon işlemine daha ciddiyetle yaklaşmak zorundayız! Çünkü bir asansör sistemini sıfırdan kurmak için önünüzde planlanmış bir zaman ve süreç bulunmaktadır. Ayrıca binada çalışanlardan başka kimse bulunmamaktadır.Asansör modernizasyon işleminde bir kaç sorunla baş etmek durumundasınız! İlk sorun asansör modernizasyonu için ayırılacak zamanın kısıtlı olmasıır.İkinci sorun ise modernizasyon işleminin yapıldığı esnada binada insanların bulunmasıdır.Bina ihtiyaçlarının ve taşıma trafiğinin aksamayarak düzenli bir şekilde devam edebilmesi için modernizasyon dikkatle yapılmalıdır.

Asansör Modernizasyonu Değerlendirme Raporu

Eğer asansörünüzün yaşı 20 yıla yaklaştı ise muhtemelen kullandığınız asansör, modernizasyon işlemine aday konumundadır.20 yaşında olan bir asansör için gerekli olan periyodik bakım süreçleri değil tam ve etkili bir asansör modernizasyonudur.Binalarında bulunan asansörün sıkça arıza yaptığını farkeden yöneticilerin asansör modernizasyonu konusunda objektif bir değerlendirmeye ihtiyaçları vardır.Gama asansör uzman asansör keşif ekibi asansörünüzün hatasız ve güvenli olarak nasıl çalışması gerektiğini içeren bir değerlendirme raporunu sizlere sunabilir.Deneyimli mühendislerimizin hazırladığı asansör modernizasyon raporunda; titreşim, hızlanma,yavaşlama, kapı açma süreleri, ses yalıtımı ve mekanik sorunlara değinilerek tüm sorunlar müşteriye iletilir.

Metal yorgunluğu olan bir asansör sistemi için, ne kadar yağlama işlemi yapılırsa yapılsın gerçek çözüm asansör modernizasyon işlemidir.Asansörlerinizi güven içinde kullanabilmeniz için mutlaka periyodik bakım yaptırmalısınız.Ancak asansör sisteminize yapılan küçük bakım ve onarımlar çok etkili olmamaktadır.Eski asansör sistemlerine yapılan bakımlar, asansörün gerçek sistem ihtiyaçlarının ertelenmesine ve eksikliklerin göz ardı edilmesine yol açabilir.Çünkü, aylık bakımlarda sadece yağ değişimleri ve diğer aksamlar kontrol edilmektedir.

8 insan yükünü taşımak için tesis edilmiş bir asansöre, 8 personeli konumlandırarak asansörünüzde gerçekleşen değişiklikleri, taşıma kalitesini ve yolculuk kalitesini değerlendirmek mümkün olabilir.Asansöre gerçek taşıma kapasitesi yüklenerek, asansörün sahip olduğu standartları ortaya çıkarılabilir.

Asansör modernizasyon işleminden önce yapılan ön değerlendirme sonucunda asansörünüzün tüm periyodik bakım hataları yada eksiklikleri ortaya çıkmaktadır.Genelde periyodik asansör bakımlarında kaldırma halatlarının ve rayların durumu kolay bir şekilde gözden kaçırılan noktalardır.

Asansör modernizasyon öncesi hazırlanan raporla birlikte asansörün gerçek parça ve ekipman ihtiyaçları ortaya net olarak çıkabilir! Sağlam ve işlevselliğini koruyan parçalar değerlendirilerek gereksiz değişimler yapılmayarak, kısıtlı bütçeleri olan apartman yöneticileri için asansör modernizasyonu daha düşük maliyetler ile gerçekleştirilir.Asansörün fonksiyonlarını standartlara ulaştırabilmek için, modernizasyonda değerlendirilecek eski asansör sistem bileşenlerinin yeni asansör sistemi ile uyumlu bir şekilde çalışabileceğine emin olmak gerekmektedir.

Ömrünü tamamlamış asansörlerin tekrar yapılandırılıp güncel teknolojilere ve güvenlik kriterlerine uygun hale getirilmesi apartman ve site yöneticilerinin üzerine düşünmesi gereken ciddi bir konudur.

Şirketimiz gama asansör, şahıs ve yük asansör modernize işlemini binanızda insan, yük trafiğini aksatmadan yapabilmektedir. Şahıs asansörü modernizasyon işleminden sonra enerji sarfiyatınız hissedilir bir oranda azalarak, daha güvenli bir asansör kullanım imkanına sahip olacaksınız. Şahıs asansörü modernizasyonu için bina veya iş yerleri için ürettiğimiz az enerji tüketirken çok yüksek derecede verimlilik sağlayan city makine dairesiz asansör sistemi hakkında bilgi sahibi olmak ister miydiniz?

Asansör Modernizasyonu ve Faydaları

Can güvenliği için asansör kullanımında güvenlik kriterleri modernizasyon ile tamamlanıyor.
Modernizasyon yapılan bir asansör daha fazla kişi taşıyabilcek bir kapasiteye sahip olabilir.
Katlar arasındaki yolculuk zamanı minimum seviyeye indirilerek hızlı bir yolculuk sağlanabilir.
Elektronik olarak katta bekleme süreleri azaltılabilir.
Asansör trafik hesapları yardımı ile asansör sitemine mikro işlemciler yerleştirilerek asansörün binada bulunan insan trafiğine göre etkin çalışması için tekrar programlanabilir.
Daha yüksek hızla ve konforlu yolculuk,
Engelli asansörleri, modernizasyon sonrası engelleri ortadan kaldırabilir.
Binada bulunan sevkiyat fonksiyonları etkinliği sağlanır.
Asansörün boş yere yolculuk yapması, tesadüf geziler yapması önlenir.
Hızlanma ve yavaşlama oranları etkin hale getirilerek verimli hale getirilir.
Asansör butonları ve fonsiyonları yenilenerek yolcu taşımaya verimli hale getirilir.
%25 oranında taşıma kapasitesi arttırılabilir.
Daha az enerji tüketimi ile maksimum fayda üretilebilir.
Modernizasyon sonrasında asansör daha sessiz bir şekilde çalışacaktır.
Modernizasyon sonrasında kullanılan asansör kullanıldığı binaya enerji verebilir..İnişlerde elde edilen enerjiden binaya geri besleme yapılabilir.

Asansör modernizasyon kapsamında tekrar yapılandırılan asansörler personel yada bina giriş kartı ile çalışabilecek bir teknolojik yapıya kavuşturulabilir.Asansörü kullanacak kişi kartının kodunu sistem girişine okutarak gitmek istediği kata ulaşabilir.Bu şekilde personel harici kişilerin gereksiz yere asansörü kullanmaları engellenebilir.

Eski asansörler, özelikle 1970 ve 1990 yılları arasında yapılan asansör sistemleri,asansör modernizasyon işlemine tabi tutularak enerji sarfiyatı ve enerji kullanım giderlerinde %15 ile % 20 arasında tasarruf sağlanabilir.Çok eski asansörlerde modernizasyon sonrası, enerjiden tasarruf oranı
%40 lara varabilmektedir.

Asansör modernizasyon işleminde en önemli etkenlerden bir tanesi zamandır.Çünkü asansör modernizasyon işlemini yaparken zamana karşı yarışırsınız, bina trafiği hareket halindedir.Binada bulunan yaşlı insanları önemsemekteyiz.